lalki barbie

Które lalki Barbie nadają się na prezent?

Współczesny świat lalek Barbie jest niezwykle bogaty. Stojąc przed wyborem lalki jako prezentu, można zostać przyprawionym o przysłowiowy zawrót głowy. Choć dostępność zabawek jest bardzo szeroka, niektóre modele to unikaty poszukiwane nawet przez kolekcjonerów. Jakie lalki Barbie nadają się na podarunek, co warto wybrać dla młodszych, a co dla starszych dzieci?

Proste lalki Barbie z bazowymi akcesoriami

Podstawowym wyborem prezentowym dla miłośniczek lalki barbie są pojedyncze lalki bez dodatkowych gadżetów. To najczęściej jedna lalka w ubranku, z drobnym akcesorium. Może być umieszczona w określonej tematyce, na przykład:

– bajkowe lalki –  wróżki czy księżniczki,

– lalki Barbie zawody – możesz być kim chcesz,

– lalki pokazujące różnorodność, w tym lalki z niepełnosprawnością,

– lalki będące częścią rodziny.

Taki zakup będzie dobrym wyjściem do stworzenia kolekcji lalek, albo też jej uzupełnienia. Może też być pierwszą lalką dla dziecka, pozwalającą na sprawdzenie, czy ten typ zabawek je interesuje.

Bogate zestawy lalek Barbie dla miłośniczek

Osobną grupę lalek Barbie stanowią bogate zestawy z licznymi akcesoriami, ubraniami, innymi lalkami. To gratka dla kolekcjonerów, ale i małych miłośniczek świata Barbie. Pozwalają na niekończące się godziny zabaw w odgrywanie ról, tworzenie niezwykłych scenariuszy, sytuacji. Mogą pomóc najmłodszym w poznawaniu realnego świata na zasadzie analogii, dlatego ważne jest nie tylko obdarowanie dziecka pięknymi zabawkami, ale także wspólna zabawa z nim. Warto zaznaczyć, że lalki Barbie to nie zabawki zarezerwowane jedynie dla dziewczynek, chłopcy także często z chęcią sięgają po tego typu zabawki.

Wyjątkowe dodatki dla lalek Barbie

uniwersum lalek Barbie może być naprawdę mocno rozbudowane. Domek dla lalek to nie jedyny “duży” dodatek do zabawy. Rower, skuter, samochód czy nawet kamper są chętnie wybieranymi gadżetami urozmaicającymi zabawę. Oryginalne dodatki są solidnie wykonane, bogate w detale i dostarczają wiele nowych możliwości zabawy.