lalki barbie

Lalki Barbie – ciekawostki na temat gwiazdy świata zabawkarskiego

Laki Barbie są jednym z fenomenów świata zabawkarskiego. Wystarczy bowiem wspomnieć o tym, że słyszał o nich praktycznie każdy. To oczywiście dlatego, że linia plastikowych gwiazd odcisnęła swój znak na popkulturze – zarówno piosenkach, jak i w filmie. Dzisiaj przedstawiamy najciekawsze fakty na temat Barbs.

Lalki barbie w atrakcyjnej cenie – historia powstania

Lalki Barbie istnieją na rynku już od niemal sześćdziesięciu lat. Już o czasach ich powstawania można przedstawić kilka ciekawych informacji:

  1. Barbie to jedynie zdrobnienie. Lalka tak naprawdę nazywa się Barbara Millicent Roberts. Oczywiście pełnego imienia i nazwiska nie znajdziemy na współczesnych opakowaniach. Tak jednak nazywała się lalka sprzedawana u swojego zarania – czyli w roku 1958.
  2. Barbie pochodzi z licznej rodziny. Braci i sióstr ma łącznie siódemkę: Skipper, Krissy, Stacie, Tutti, Todd, Chelsea i Kelly. Jest też nadzwyczajnie aktywna towarzysko i opiekuje się przeszło czterdziestoma zwierzętami.
  3. Barbie jest jak Irena Kwiatkowska. Barbara Millicent Roberts to nazwisko, które bardzo mocno pasowałoby prawniczce. I rzeczywiście w 2019 roku wyszedł zestaw, w którym Barbie występuje w charakterystycznej todze. Oprócz tego wykonywała jednak jeszcze dwieście innych zawodów.

Lalki Barbie – nieskończona wręcz ilość modeli zabawki

Lalki Barbie pierwotnie wychodziły jako białe, bardzo szczupłe kobiety. Kupujący mogli wybrać jedynie kolor włosów, a to i tak jedynie z dwóch dostępnych.

Mattel z czasem zaczął stawiać na docieranie do coraz większych rzesz odbiorców. Dlatego właśnie poszerzył ofertę. Dzisiaj lalka Barbie może mieć właściwie każdą etniczność i dowolny kolor skóry (o odcieniu włosów nie wspominając).

Tej serii zabawek krytycy wielokrotnie zarzucali promowanie szkodliwych stereotypów na temat kobiet. Bo w końcu niezależnie od aktualnie wykonywanego zawodu Barbie bardzo mocno dba o swój wygląd i zajmuje się przede wszystkim spędzaniem czasu w kawiarniach z koleżankami.

I pewnie dlatego powstały również lalki Barbie inspirowane znanymi naukowczyniami.